Portselanist laminaadid – ettevalmistamisest kuni tsementeerimiseni (inglise keeles; EHL)

Lisa kalendrissePortselanist laminaadid – ettevalmistamisest kuni tsementeerimiseni (inglise keeles; EHL)14-02-2020 00:00truePortselanist laminaadid – ettevalmistamisest kuni tsementeerimiseni (inglise keeles; EHL)Toimumisaeg: 14.- 15. veebruar 2020...Tallinn (täpsustamisel) / virtuaalkonverents

Toimumiskoht: Tallinn (täpsustamisel) / virtuaalkonverents
Toimumisaeg: R, 14. Veebruar 2020 - L, 15. Veebruar 2020
Korraldaja: Eesti Hambaarstide Liit

Toimumisaeg: 14.- 15. veebruar 2020

Toimumiskoht:

  • 1. päev – Prodent koolitusruum Türi 10c, Tallinn.
  • 2. päev – Hambakliinik Tallinna kesklinnas (info vahetult enne kursust)

 

Lektorid: Prof. dr Joseph Sabbagh (Liibanon), hambatehnik Claude Less (Luxemburg)

Korraldaja: ProDent OÜ

Osavõtutasu: 550€ + km (sisaldab kursusematerjale, mudeleid, toitlustust reedesel päeval, kaasavõetavat Komet puurikomplekti, EHL sertifikaati 14TT) Kursus on inglise keeles, ilma tõlketa.

Maht: 1.päev 9TP, 2. päev 5TP

Registreerumine: info@prodent.ee, tel: 656 5982

See 2-päevane kursus sisaldab põhjalikke õppetunde, praktilisi ja kliinilisi rakendusi portselanist laminaate kohta. Kõikidele hambaarstide esitatud küsimustele preparatsioonist portselanlaminaatide alla, paigaldamise ning tsementeerimise kohta lähenetakse ja vastatakse üksikasjalikult.

Patsiendi naeratuse taastamine keraamiliste laminaatidega on hambaarstile olnud alati üsna keeruline ülesanne, kuna ülikoolides seda teemat väga detailselt ei läbita, samuti ei ole see levinud paljudes hambaravikliinikutes. Kuid meie patsientide kõrged esteetilised nõudmised ja laialdased turunduskampaaniad on tekitanud suurenenud vajaduse laminaatrestauratsioonideks.

Alustuspunkt on hoolikas patsiendi valik, näidustuste ning ravitehnika eeliste hindamine.
Eduka laminaatrestauratsiooni saavutamiseks on vaja läbida mitu etappi ning see nõuab vähemalt kahte visiiti. Kursuse eesmärk on anda ülevaade hästi dokumenteeritud kliinilistest juhtudest, erinevatest etappidest, mida peab järgima, et selle tehnikaga õnnestuda. Esimesel visiidil (I osa) prepareeritakse hambad sobivate puuridega, võetakse jäljend ja valmistatakse ajutised restauratsioonid. Teisel visiidil (II osa) tsementeeritakse laminaadid komposiittsemendiga. Turul on saadaval mitmeid erinevaid materjale, mis nõuavad eritöötlust enne laminaatide tsementeerimist. Lisaks seletatakse detailselt lahti viimistlus- ja poleerimisprotseduur, tuuakse välja olulisemad vajalikud instrumendid, mis tagavad restauratsioonide kauakestvuse.

Lõpetuseks tuleb kursuse käigus juttu selle tehnika ebaõnnestumiste erinevatest tüüpidest ning millisel juhul milline lahendus on kõige parem. Arstide seas on laialt levinud kihiline tehnika või direktne kihistumise kontseptsioon, kuid sellel on omad piirangud nii pikaealisuse kui kauakestva esteetika osas. Patsientide nõudmised on
suurenenud valgete ja sirgete hambaridade osas.

Kursuse läbinud õpivad mõistma laminaatide preparatsiooni peamisi etappe, piiranguid ajutiste restauratsioonide valmistamisel ning kuidas sidustada laminaate uuema generatsiooni vaigu baasil tsementidega. Samuti õpib arst valima välja sobiva kliinilise juhu laminaatrestauratsiooniks, arutlema eeliste ja –mitte-eeliste üle,
prepareerima hammast laminaadi alla vastavalt modernsele preparatsioonitehnikale ning tsementeerima laminaate hambale vaigu baasil tsemendiga.

Kursuse eesmärk:

* Osata valida portselanist laminaatide jaoks sobivat patsienti
* Arutleda laminaatide eeliste ja ebamugavuste üle
* Osata valmistada hammas ette laminaadiga taastamiseks kaasaegse ja konservatiivse kontseptsiooni järgi
* Osata tsementeerida laminaat hamba külge vaigupõhise tsemendi abil

Pärast selles töötoas osalemist saab hambaarst aru laminaatide valmistamise põhietappidest, nende piiridest ajutiste restauratsioonide tegemisel, ja laminaatide tsementeerimisest kasutades uusimaid vaigupõhiste tsementide komplekte.

Programm:

1. päev – reede, 14. veebruar 2020 (Dr. Sabbagh)

09.00 – 10.00 Sissejuhatus, raviplaan ja naeratuse analüüs

10.00 – 11.00 Portselanist laminaadid – näidustused, vastunäidustused, ettevalmistamine, jäljendamine ja temporeerimine

11.00 – 11.20 Kohvipaus

11.20 – 13.00 Portselanist laminaadid – proovimine, laminaatide pinnatöötlus, laminaadi tsementeerimine, viimistlemine ja poleerimine.

Ebaõnnestumiste vältimine ja haldamine.

13.00 – 14.00 Lõunapaus

14.00 – 17.00 Käed-külge: Preparatsioon laminaatide alla, komposiitlaminaadi valmistamine ja tsementeerimine

17.00 – 18.00 Ilma preparatsioonita (non-prep) portselanlaminaadid – plussid, miinused, vastused ja eduka ravi korralik planeerimine (Cdt Claude Less)

2. päev – laupäev, 15. veebruar 2020 (Dr. Joseph Sabbagh ja Dt. Claude Less)

9.00 -13.00 LIVE operatsioon hambakliinikus: eelnevalt Luxemburgis käsitööna valminud 10 “non-prep” portselanlaminaadi paigaldamine hammastele.

 

Rohkem infot SIIN