Pea- ja kaelapiirkonna radioloogia kliinilisele logopeedile. Video-fluoroskoopilise neelamisuuringu läbiviimine ja tõlgendamine (TÜ)

Lisa kalendrissePea- ja kaelapiirkonna radioloogia kliinilisele logopeedile. Video-fluoroskoopilise neelamisuuringu läbiviimine ja tõlgendamine (TÜ)07-11-2019 00:00truePea- ja kaelapiirkonna radioloogia kliinilisele logopeedile. Video-fluoroskoopilise neelamisuuringu läbiviimine ja tõlgendamine (TÜ)Sihtgrupp: *kliinilised logopeedid ja teised huvilised*...Tartu

Toimumiskoht: Tartu
Toimumisaeg: N, 07. November 2019
Korraldaja: Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituut

Sihtgrupp: kliinilised logopeedid ja teised huvilised

Toimumisaeg: 7.11.-8.11.2019

 

Kestus: 10h

Lektor: dr Indrek Hanso, radioloog; Anne Uriko, kliiniline logopeed

Sisu: Kursus on suunatud tervishoiusüsteemis töötavale logopeedile kliinilise kompetentsi tõstmiseks ja teistele erialaspetsialistidele, kellel on igapäevases töös vajalik mõista radioloogilisi uuringuid ning videofluoroskoopilist neelamisuuringut. Esimesel päeval käsitletavad teemad on: pea-kaelapiirkonna anatoomia ja haiguslikud muutused (sinonasaaltrakt, sh adenoidid, polüübid; ninaneel, suuõõs ja suuneel, alaneel ja kõri, oimuluud, süljenäärmed, kaela lümfisõlmed, kilpnääre, mh suurenenud kilpnääre; koljupõhimik, seedetrakti ülaosa, söögitoru ja magu, mh divertiikuli mõju neelamisfun-le ja osteofüütide mõju neelamisfun-le); kesknärvisüsteem (aju verevarustus, vaskulaarsed territooriumid, insult, MS, neurodegeneratiivsed muutused) ja kiirguskaitse ning ohutusnõuded (kiirguskaitse põhimõtted, praktilised küljed ja ohutusnõuded, kiirguskaitse füüsikalised ja bioloogilised alused). Teisel päeval käsitletakse videofluoroskoopilise neelamisuuringu teostamist, neelamisega seotud  anatoomiliste struktuuride hindamist ning oraalse, farüngeaalse ja ösofageaalse faasi neelamise mehhanismi ja uuringul avalduvat patoloogiat videonäidete alusel.

Hind: 95 eur

Registreeri SIIN

Täpsem info kodulehel: https://kliinilinemeditsiin.ut.ee/taiendusope/koolituskalender-2019

E-mail: taiendus@med.ut.ee; tel: 7318109