Patsiendi ja tema lähedaste motiveerimine (TÜK)

Lisa kalendrissePatsiendi ja tema lähedaste motiveerimine (TÜK)06-03-2019 09:5506-03-2019 09:55Europe/TallinnPatsiendi ja tema lähedaste motiveerimine (TÜK) ...Tartu Ülikooli Kliinikum (L. Puusepa, Tartu)

Toimumiskoht: Tartu Ülikooli Kliinikum (L. Puusepa, Tartu)
Toimumisaeg: K, 06. Märts 2019
Korraldaja: Tartu Ülikooli Kliinikum

 

Kestus: 8 akadeemilist tundi

Koolitaja: Marju Koor - psühholoog; suhtlemis- ja motivatsioonitreener

Hind km-ga: 84 eurot

Eesmärk: Anda ülevaade motiveerimise põhimõtetest, võimalustest ja tehnikatest. 
Praktiseerida suhtlemistehnikaid, mis aitavad vestluspartneril paremini jõuda sisemiste motivatsiooniallikateni ning algatada oma elus vajalikke (tervisekäitumuslikke) muutusi.

Tutvustus:

Motivatsioonilanguse v. puudumise põhjused: kriisireaktsioonid, erinevad tervislikud seisundid, keskkonnategurid ja isiksus. 
Motiveerimise olemus: eeldused, võimalused ja tagajärjed. Vastupanus oleva patsiendi ja/või tema lähedase motiveerimine (sh. muutmist vajava käitumise teadvustamine)
Motivatsiooniloomise eeldused ja suhtlemisstiilid (juhendav, käskiv, kaasaminev).
Käitumismuutuse algatamine: soovide, vajaduste ja ressursside kaardistamine. Inimkäitumise muutumise protsess: etapid ja suhtlemistehnikate kasutamine igas etapis. 
Patsiendi, tema lähedaste v. kolleegide vastuoluliste emotsioonide juhtimine ja eesmärkide püstitamine motivatsiooni algatamiseks: praktilised võtted.
Kontakti loomise olulisus ja võimalused motiveerimisel; suhtlemistõkked ja nende pärssiv mõju sisemise motivatsiooni algatamisel. 
Aktiivse kuulamise tehnikate kasutamine motivatsiooni suurendamisel ja praktiline rakendamine osalejate juhtumite baasil. 
Efektiivseimad küsitlemistehnikad vastupanuga toimetulekuks ning muutumisprotsessi läbiviimiseks.
Patsiendi motivatsiooni säilitamine ja toimetulek võimalike tagasilangustega.
 

Ajakava:

09:00 - 10:30 Motivatsioonilanguse v. puudumise põhjused: kriisireaktsioonid, erinevad tervislikud seisundid, keskkonnategurid ja isiksus. (Marju Koor)

10:30 - 10:45 Paus

10:45 - 12:15 Motiveerimise olemus: eeldused, võimalused ja tagajärjed. Vastupanus oleva patsiendi ja/või tema lähedase motiveerimine. Erinevad suhtlemisstiilid. (Marju Koor)

12:15 - 13:00 Lõunapaus

13:00 - 14:30 Käitumismuutuse algatamine: soovide, vajaduste ja ressursside kaardistamine. Inimkäitumise muutumise protsess: etapid ja suhtlemistehnikate kasutamine. (Marju Koor)

14:40 - 16:00 Kontakti loomise olulisus. Suhtlemistõkked ja nende pärssiv mõju sisemise motivatsiooni algatamisel. Aktiivne kuulamine. Küstlustehnikad. Patsiendi motivatsiooni säilitamine ja toimetulek võimalike tagasilangustega. (Marju Koor)

Registreeri SIIN