Meditsiinilise genoomika ja personaalmeditsiini e-kursus (tasuta)

Lisa kalendrisseMeditsiinilise genoomika ja personaalmeditsiini e-kursus (tasuta)13-09-2022 00:00trueMeditsiinilise genoomika ja personaalmeditsiini e-kursus (tasuta)*Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed, eriarstid ja teised teemast ...E-Kursus (Zoom + Moodle)

Toimumiskoht: E-Kursus (Zoom + Moodle)
Toimumisaeg: T, 13. September 2022
Sihtrühm: arst, õde
Täienduspunkte: 16
Korraldaja: Tervise Arengu Instituut, Tartu Ülikool

Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed, eriarstid ja teised teemast huvitatud meditsiinitöötajad.

Koolituse eesmärk on värskendada tervishoiutöötajate teadmisi meditsiinilise genoomika valdkonnas ning oskusi geneetilise riskinõustamise alal ja toetada seeläbi loodavate personaalmeditsiini teenuste rakendamist tervishoiusüsteemis. 2022. aasta IV kvartalist alates järgneb koolitusele II osa uute personaalmeditsiini lahenduste praktilise tutvustusena.

Koolitused e- või kontaktkursusena toimuvad sügisel ka 29.septembil ja 14.oktoobril, lisame kuupäevi ka edaspidiseks. Loe lähemalt: www.tai.ee/personaalmeditsiin.

 

AJAKAVA

Õppe kogumaht on 16 akadeemilist tundi, millest 12 tundi iseseisvat tööd e-õppematerjalidega Moodle'i keskkonnas ja 4 tundi veebiseminari Zoomis.

Iseseisev õpe Moodle'i õpikeskkonnas toimub 30.08–12.09.2022; veebiseminar õppejõududega on 13.09.2022 kell 13.00–16.00 ja periood 14.–20.09.2022 on mõeldud kordamiseks ja lõputestiks.

 

Koolituse teemad:

 • Personaalmeditsiin. Isiku ja meditsiinisüsteemi roll haiguste ennetuses ja ravis. Geenide osa haiguste tekkes. Geneetilised ja multifaktoriaalsed haigused.
 • Pärandumismehhanismid. Pärilikud ja somaatilised geenivariandid. Sagedaste haiguste geneetiline ja kogurisk. Mono- ja polügeensed riskihinnangud.
 • Geenid ja ravimid. Farmakogeneetika hetkeseis ja rakendamine Eestis.
 • Geneetilise ja riskinõustamise põhialused.
 • Krooniliste haiguste personaliseeritud ennetus. Riskihindamine.
 • Nõustamise baasvõtted; stressi ja ärevuse maandamine.

Koolitajad:

 • Neeme Tõnisson – TÜ Eesti geenivaramu teaduskeskus, professor.
 • Krista Fischer – TÜ matemaatika ja statistika instituut, matemaatilise statistika professor.
 • Lili Milani – TÜ genoomika instituut, asedirektor, professor.
 • Liis Leitsalu – TÜ Eesti geenivaramu teaduskeskus, teadur ja geneetiline nõustaja; 2021 Euroopa Meditsiinigeneetika Nõukogu (EBMG) sertifitseeritud geneetiline nõustaja.
 • Mikk Jürisson – TÜ peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut, rahvatervise kaasprofessor
 • Kariina Laas – TÜ psühholoogia instituut, lektor ja kliiniline psühholoog.
 • Ruth Kalda – TÜ peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut, juhataja, professor.

 

Koolitusel osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine. Palume ära täita kõik registreerimisvormi lahtrid ja lisada e-posti alla oma isiklik meiliaadress (ka maksja andmete alla), peale registreerumist saadetakse Teile kinnitus e-postile.

 

Registreerumine lõpeb 24.08.22 kell 14.00.

NB! Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse enne veebiseminari materjalid iseseisvaks tööks ja e-postile täpsem info seminaril osalemise kohta.

 

Küsimuste korral lisainfo e-posti aadressil annika.olvik@tai.ee või telefoni teel 5553 6370.