Lülisambakirurgia webinar - Lülisamba metastaasid (ITK)

Lisa kalendrisseLülisambakirurgia webinar - Lülisamba metastaasid (ITK)15-09-2022 00:00trueLülisambakirurgia webinar - Lülisamba metastaasid (ITK)*Eesmärk:*Lülisambakirurgia webinarid on üks osa Ida-Tallinna Keskhaigla ...E-kursus (online)

Toimumiskoht: E-kursus (online)
Toimumisaeg: N, 15. September 2022
Korraldaja: Ida-Tallinna Keskhaigla

Eesmärk:Lülisambakirurgia webinarid on üks osa Ida-Tallinna Keskhaigla lülisambakirurgia õppeprogrammist. Programm põhineb AO Spine Curriculumil ning on oma ülesehituselt pädevustel põhinev, pakkudes juhendajale ja residendile õppetööks asjakohased eesmärgid ning vahendid residendi arengu hindamiseks. Webinarid on üks osa programmi õppematerjalide baasist, kust leiab veel ka teisi vajalikke ettekandeid, juhiseid ning artikleid.

Kestus: 1 tund

Sihtrühm: arstid, arst-residendid

Hind km-ga: 24 €

Koolitajad: dr Greete Pedai ja dr Taavi Toomela

Lülisamba metastaasid esinevad 30-70% pahaloomulise kasvajaga patsientidest. Sümptomaatiline metastaasist tingitud seljaaju kompressioon tekib ligikaudu 2-14% haigetest. Pahaloomulise kasvajaga patsientide elulemus on onkoloogilise raviga viimase aastakümne jooksul oluliselt paranenud, mille üheks tulemuseks on lülisamba metastaasidega patsientide hulga suurenemine. Seetõttu vajame kompleksset ja multidistsiplinaarset ravikäsitlust nende patsientide elukvaliteedi tagamiseks järelejäänud elu jooksul.
Käesoleva webinari eesmärgiks on tutvustada lülisamba metastaatilise haiguse õigeaegse diagnoosimise ning kirurgilise ravi rakendamise põhimõtteid. Anname ülevaate enam kasutatud skooringsüsteemidest, tutvustame kirurgilise ravi võimalusi ning nende rakendamist käsikäes erinevate onkoloogiliste ravimeetoditega.

Lisainfo ja registreerimine SIIN