Kriisis patsiendiga suhtlemine (TÜK)

Lisa kalendrisseKriisis patsiendiga suhtlemine (TÜK)14-04-2020trueKriisis patsiendiga suhtlemine (TÜK) ...Tartu Ülikooli Kliinikum (L. Puusepa, Tartu)

Toimumiskoht: Tartu Ülikooli Kliinikum (L. Puusepa, Tartu)
Toimumisaeg: T, 14. Aprill 2020
Korraldaja: Tartu Ülikooli Kliinikum

 

Kestvus: 8 akadeemilist tundi

Koolitaja: Marju Koor - psühholoog; suhtlemis- ja motivatsioonitreener

Hind km-ga: 84 eurot

Eesmärk: anda osalejatele ülevaade erinevate traumaatiliste sündmuste mõjust patsiendi ja tema lähedaste koostöövalmidusele. Selleks, et õed teadvustaksid efektiivsemalt patsientide erinevaid kriisireaktsioone ning oskaksid sellest lähtuvalt õigeid psühholoogilisi sekkumisvõimalusi.

Tutvustus:

Kriisireaktsioonide olemus: tunnused ja põhjused.
Kriisiabi põhimõtted erinevates faasides.
Lühi- ja pikaajalised stressreaktsioonid: tegurid ja käitumisjuhised, mis aitavad patsiendil ja/või tema lähedasel neis olukordades paremini toime tulla.
Traumaatilisest sündmusest tingitud suhtlemise eripärad (vägivald ja väärkohtlemine, kuriteo- ja õnnetusohvrid jne)
Suitsidaalse patsiendiga suhtlemisvõimalused (erinevad tüübid, raskusastmed,riskifaktorid)
Surm ja lein: eripärad ja nõustamine
Eneseabi võimalused läbipõlemise ennetamiseks.
 

Ajakava

09:00 - 10:30 Sissejuhatus kriisipsühholoogiasse: olemus, tüübid, etapid ja reaktsioonid. Kriisiabi põhimõtted erinevates faasides. (Marju Koor)

10:30 - 10:45 Paus

10:45 - 12:15 Lühi- ja pikaajalised stressreaktsioonid: tegurid ja käitumisjuhised, mis aitavad patsiendil ja/või tema lähedasel neis olukordades paremini toime tulla. Traumaatilisest sündmusest tingitud suhtlemise eripärad (vägivald, kuriteo- ja õnnetusohvrid). (Marju Koor)

12:15 - 13:00 Lõunapaus

13:00 - 14:30 Traumaatilisest sündmusest tingitud suhtlemise eripärad: suitsidaalne patsient, surm ja lein. (Marju Koor)

14:35 - 16:00 Tervishoiutöötaja eneseabi võimalused läbipõlemise ennetamiseks ja raskete emotsioonidega toimetulekuks. (Marju Koor)

 

Registreeri SIIN