Häälepäev 2018. Hääl ja emotsioonid (ITK)

Lisa kalendrisseHäälepäev 2018. Hääl ja emotsioonid (ITK)16-04-2018 15:3516-04-2018 15:35Europe/TallinnHäälepäev 2018. Hääl ja emotsioonid (ITK)*Tutvustus: *Üle tuhande aasta on kõne olnud kõige tähtsam ...Ida-Tallinna Keskhaigla V. Tuppitsa auditoorium (Ravi tn 18, H korpuse I korrus, Tallinn)

Toimumiskoht: Ida-Tallinna Keskhaigla V. Tuppitsa auditoorium (Ravi tn 18, H korpuse I korrus, Tallinn)
Toimumisaeg: E, 16. Aprill 2018
Sihtrühm: arst, tervishoiutöötajad
Korraldaja: Ida-Tallinna Keskhaigla

Tutvustus: Üle tuhande aasta on kõne olnud kõige tähtsam kommunikatsioonivahend inimeste vahel. Inimhääl on biomeetriline nagu sõrmejälg, kandes emotsionaalset lisainfot rääkija kohta. Nii suudame me eristada, kas rääkija on kuri, kurb või õnnelik. Kas see aga on nii lihtne?
Keelt saab jagada kaheks komponendiks, verbaalseks ja vokaalseks (prosoodiaks). Verbaalne komponent põhineb rääkija valitud sõnadel ja annab räägitule mõtte. See, kuidas tekst edasi on antud, on vokaalne komponent, mis võib muuta teksti mõtet, nagu näiteks iroonia korral. Neid komponente integreerivad neuroloogilised protsessid kindlates ajupiirkondades, mida saab uurida funktsionaalse magnetresonanstomograafiaga. Kas see aga on nii keeruline?

• kuidas meie hääl reageerib emotsioonidele ja kuidas emotsioonid mõjuvad häälele, kuidas see kõik on hinnatav fMRT-l;
• kõrva-nina-kurguhaiguste arsti, logopeedi ja psühholoogi roll psühhogeense afoonia ja düsfoonia ning puberfoonia korral;
• sobiliku laulurepertuaari valik algklassides;
• emotsioonide väljendamine muusikas, laulmisel ja näitlejatöös.

Kuraator: Kristel Kalling, kõrva-nina-kurguhaiguste arst

Kestus: 8 tundi

Hind km-ga: 90 €

Registreeri SIIN