Elustiilist-ja keskkonnast tingitud kopsuhaigused ning riskifaktorid (TÜK)

Lisa kalendrisseElustiilist-ja keskkonnast tingitud kopsuhaigused ning riskifaktorid (TÜK)20-10-2020 09:0020-10-2020 16:00Europe/TallinnElustiilist-ja keskkonnast tingitud kopsuhaigused ning riskifaktorid (TÜK)*Kestus:* 8 akadeemilist tundi...SA Tartu Ülikooli Kliinikum, õpperuum 129 (L. Puusepa 2, Tartu)

Toimumiskoht: SA Tartu Ülikooli Kliinikum, õpperuum 129 (L. Puusepa 2, Tartu)
Toimumisaeg: T, 20. Oktoober 2020
Korraldaja: Tartu Ülikooli Kliinikum

Kestus: 8 akadeemilist tundi

Koolitaja: Kliinikumi Kopsukliiniku spetsialistid

Hind km-ga: 66 €

Eesmärk: Eri maailmaregioonides on teistsuguse tekkepõhjusega hingamisteede haigusi kui Euroopas. Olles reisil või tegevuste juures, kus on palju rahvast tihedalt elukondlikus kokkupuutes, on meie tervis mõjutatud kohalikust kliimast, keskkonnast ja elustiilist.
Inimesed teevad elustiili osas teadliku valiku emotsionaalse ja füüsilise heaolu nimel: hea söök, suitsetamine, tugev sportimine (nt liigses külmas suusatamine), SPA mullivannis kümblemine, lemmikloomade ja -lindude pidamine jne on kõik osa meie elust ja heaolutundest. Samas ei ole head ilma halvata, koolitusel selgitatakse, kuidas hoida oma tervist ja vältida hingamiselundite haigestumist.

Tutvustus:

Koolitusel käsitleme hingamisteid mõjutavate välisfaktoritena lennureisi, kõrgmäestikku, allveesukeldumist, hallitusi, niisket kliimat, sudu, pagulaslaagreid, levinud infektsioone nagu tuberkuloos ja kaasuvalt HIV`i.

Registreeri SIIN