Eesti Hüpertensiooni Ühingu XXV juubelikonverents „Vererõhk ja vaskulaarne protektsioon“

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
13. veebruaril toimub Tallinnas Hiltoni konverentsikeskuses Eesti Hüpertensiooni Ühingu 25. juubelikonverents.

Hüpertensiooni tulemusliku raviga on võimalik  parandada rahva tervist rohkem kui ühegi teise haiguse raviga. Arteriaalse hüpertensiooni etiopatogeneesi kohta on viimastel aastatel saadud palju uut teavet.  Kui siiani on fookus olnud riskifaktoritel ja haiguse ravil, siis nüüd püütakse leida mehhanisme, mis põhjustab osadel inimestel liigvarajase veresoonte vananemise ja teistel  mitte.  Suund on leidmaks biomarkerid, mida tulevikus saaks kasutada arterite protektsiooni võimalikuks raviks.

Konverentsil on võimalus kohtuda tippspetsialistidega hüpertensiooni alal – prof Stephan Laurent’iga Pariisist ja prof Peter M Nilssoniga Malmöst, kes räägivad, kuidas kaitsta veresooni, et vältida  patofüsioloogilistest muutustest põhjustatud tõsiseid tüsistusi nagu südamepuudulikkus, südame isheemiatõbi ja neerupuudulikkus.

Lisaks antakse ülevaade, kuidas käsitleda kõrge riskiga hüpertoonikuid – patsiente, kes vajavad antikoagulantravi ja kuidas kaitsta diabeediga patsiendi veresooni.

Huvitava ülevaate vererõhuravimite kasutamise revolutsioonilisetest muutustest viimase 25. aasta jooksul teeb Erki Laidmäe Haigekassast.

Konverentsile on oodatud arstid.

Kava ja registreerumine

Jaga