Eesti Hüpertensiooni Ühingu aastakonverents

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
14. märtsil toimub Tallinnas Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskuses järjekordne Eesti Hüpertensiooni Ühingu aastakonverents. Kuna südame- ja veresoonkonnahaigused, kaasa arvatud hüpertensioon on Eestis haigestumuse ja surma põhjuste hulgas esikohal, ootame konverentsile kõiki arste, kellele pakub huvi hüpertensiooni olemus, diagnoosimine ja ravi. Tänavusel konverentsil keskendutakse peamiselt sekundaarsele hüpertensioonile.

Vererõhu kõrgenemise spetsiifiline põhjus on avastatav väiksel osal (vähem kui 5% - 10%) patsientidest. Sekundaarsele hüpertensioonile viitavad väga kõrged vererõhu väärtused, hüpertensiooni järsk algus ja allumatus medikamentoossele ravile. 

Konverentsil käsitletakse nefrogeenset ja endokriinset hüpertensiooni, millal sellele mõelda ja milliseid diagnostikavõtteid kasutada. Nefrogeense hüpertensiooni olemust aitab lahti seletada nefroloog Merike Luman, Põhja-Eesti regionaalhaigla sisehaiguste kliiniku juht ja EHÜ endine president. Pediaater Mari Laan Tallinna lastehaiglast räägib lapseea hüpertensioonist - kas, millal ja millega ravida. Põhja-Eesti regionaalhaigla kardioloogiakeskuse teadusjuht prof Margus Viigimaa annab ülevaate hüpertensiooni ravijuhistest ja diabeedist tingitud hüpertensioonist ning uuematest ravisuundadest. Tartu Ülikooli kliinikumi nefroloog Külli Kõlvald räägib põhjalikult hüpo- ja hüperkaleemiast ja selle olulisusest hüpertensiooni korral. 

Lisainfo ja registreerimine

Jaga