Digilahendused krooniliste haiguste käsitlemises: KOK FOOKUSES kogemus

Lisa kalendrisse09-03-2018 11:0509-03-2018 11:05Europe/TallinnDigilahendused krooniliste haiguste käsitlemises: KOK FOOKUSES kogemusProgramm algab kell 10:00 ja lõpeb orienteeruvalt kell 16:30. Erinevaid ...SEB Pank Innovatsioonikeskus (Tornimäe 2, Tallinn)

Toimumiskoht: SEB Pank Innovatsioonikeskus (Tornimäe 2, Tallinn)
Toimumisaeg: R, 09. Märts 2018
Korraldaja: Connected Health klaster
Programm algab kell 10:00 ja lõpeb orienteeruvalt kell 16:30.
 
Erinevaid osapooli kokku tooval üritusel tutvustatakse kroonilisele obstruktiivsele kopsuhaigusele (KOK) keskendunud innovatsiooniprogrammi tulemusi ja arutatakse, kuidas uudseid digilahendusi Eesti tervishoiusüsteemis kiiremini kasutajateni viia.
 
KOK FOOKUSES programm otsib uudseid lahendusi, kuidas KOKiga elavaid inimesi tõhusamalt üles leida ja nende ravi tulemuslikumalt korraldada. Programmi on Eesti Kopsuarstide Seltsi algatusel ja kõiki osapooli kaasates läbi viinud [connectedhealth.ee]Connected Health klaster.
 
Programmi innovatsioonifondist rahastati kolme lahendusidee prototüüpimist ja testimist. Arendusi viiakse ellu klinitsistide ja tehnoloogiaettevõtjate koostöös. Nendeks arendusteks on KOK nutika skriiningu ja SPG protsess esmatasandil (Järveotsa Perearstikeskus, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Dermtest ja Diagnostic Match), raske KOK haige kodumonitooringu teenus (Tartu Ülikooli Kopsukliinik, Cognuse, Quretec) ja pulmonoloogilise taastusravi eneseabi rakendus KOKi patsiendile (Tartu Ülikooli Kopsukliinik, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, MotionChart).
 
Innovatsioonile annavad hoogu GlaxoSmithKline, Novartis ja Boehringer Ingelheim.
 
Lisainfo ja osalemishuvi korral: Kitty Kubo, Connected Health klaster,  kitty.kubo [at] tehnopol.ee

, 55654535
 
Connected Health klaster ühendab Eestis kõik tervise valdkonna innovatsiooniks vajalikud osalised: tervisetehnoloogia ettevõtted, klinitsistid ja kliinikud, tervishoiu regulaatorid ja rahastajad ning T&A asutused. Klastri partnerite visioonis on Eesti tervisetehnoloogia lahenduste tekkeks ja kasvuks parim paik maailmas. Klastri tegevusi veab eest SA Tallinna Teaduspark Tehnopol ja toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse klastri meede.