Vastanud Jüri Ennet

Jüri Ennet
Jüri EnnetPsühhiaater
Erapsühhiaater
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Loe küsimusi ja vastuseid

Jüri Ennet on vastanud 5978 küsimusele.

 

Unetus

13.02.12 / Psühhiaatria

Tere.

Olen juba 3 kuud unetuse all kannatanud ja magama jään vaid unerohu abil. Vahel higistan öösiti. On erinevad liigese-, selja- ja kaelavaevused. 5 aastat tagasi väänatud ja siis terveks saanud hüppeliiges hakkas äkki iga päev valu tegema.
Tarbisin umbes aasta Cipralexi ja Amitriptylin Nycomedi, siis läks paremaks. Siis lõpetasin, aga jamad hakkasid hiljem uuesti pihta ja need endised rohud enam ei aita, Cipralex ajab näiteks iiveldama.
Küsimus on selles, kas tegemist on vaid konkreetsete unehäiretega, või on selles süüdi depressioon?

Vastab:

Jüri Ennet
Jüri EnnetPsühhiaater
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Une-Mati abiline
Kodudes on täiesti ära unustatud Une-Mati ja Une-Kati… Tulgu nad siis unelaulu või muinasjutuga. Võiksime omavahel mingit mütoloogiat omakeskis arutada ja mõnusalt filosofeerida, “ peeru valgel”, nagu vanasti öeldi. (Kui elektrihind tõuseb, küll see peerutuli ka tuleb.)
Olen täiesti veendunud, et meie 700aastases vabadusvõitluses (mitte orjapõlves!) hoidis inimesi vormis see, et käis üks leelotamine, rahvalaulu laulmine ja ümisemine. Unelaulu laulmine ja ümisemine iseendale on ülimalt tähtis, palju tähtsam, kui oskame arvata.
Idamaade targad on aastatuhandeid kasutanud mantraid. Kaua aega ei saanud ma selgust, milles on nende meditsiiniline mehhanism. Häälitsetakse mingisuguseid silpe, mõnel on küll sanskriti keeles ka tähendus, aga enamik mantraid on lihtsalt üks vibratsioon. Siis tuli arusaamine: kui me ümiseme, laulame rahvalaulu, lihtsalt mõnusat meloodiat või unelaulu, on see nagu vibromassaaž peaajule ja hüpofüüsile (ajuripatsile). Niiviisi kerget vibromassaaži tehes võtame hingepinged maha, nagu lihaspingedki. Kui masseerimine mõjub lihaskonnale, mõjub see ka ajule. Aga kolba sisse me väljastpoolt ligi ei saa (muidugi, ka pea masseerimine rahustab), aga ümina ja laulmisega pääseme kohe hüpofüüsini, mille kaudu mõjub see kogu organismile.
Minu Palve-harjutus on hea toimega.
Soovitusi leiad rmt-st "Väljavalitu".
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Neuroleptikumid

13.02.12 / Psühhiaatria

Tervist!
Tänan vastuse eest!
Rivotril ära-kindlasti! Asendus neuroleptikumidega! Koostöö!
Mõtlen, miks selle pika aja jooksul ei ole psühhiaater kordagi neuroleptikumide võimalusest rääkinud! Ikka rahustid ja AD-d!
Doktor, palun öelge kasvõi üksainus nimeline neuroleptikum-väiksed annused, et mul veelgi ei süveneks probleem näit. madala neerupealsete näitaja kortisooliga, et veelgi ei alaneks vereröhk, mis juba praegusel juhul väga harva 100/ 70,tavaliselt 90/70.üldine nõrkus! Neuroleptikumide kõrvalnähud kirjas kui püüda arvutist uurida!
Rivotrili annuse püüdmisel perioodi vahele jätta-kehalised vaevused ei allu mõttele!Kuidas patsient juhib psühhiaatri tähelepanu: asendus neuroleptikumidega!
Tänan!

Vastab:

Jüri Ennet
Jüri EnnetPsühhiaater
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Kaugjuhtimisel raske soovitada. Risperidon on hea (väikesed, 1/4 annused), vererõhku alandav toime võib avalduda. Ziprasidoni väikesed annused võivad sobilikud olla jne.
Sportlikud ja ortostaatilised (pea üleval...pea allpool) harjutsed on kasuks, vahelduv (soe-jahe, kuum-külm) dušš.
Minu Palve-harjutus.
Head harjutamist,
Jüri O.-M Ennet

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Hingeldus nutmise ajal

12.02.12 / Psühhiaatria

Mul on selline mure, et kui ma hakkkan nutma, siis hakkan ma jubedalt hingeldama ja vahepeal sügavalt sisse hingates on ka see, et lööb vasakule poole südame juurde valu.

Vastab:

Jüri Ennet
Jüri EnnetPsühhiaater
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Hingamine ja süda on seotud. Nii hingamist kui ka südametegevust saab harjutamisega tugevamaks teha: jalutuskäigud, meeldiv spordiala. Minu Palve-harjutus (esimene samm) aitab pingetest vabaneda ja siis nutuks põhjus palju vähem.
Oma murest rääkida kodustele - jagatud mure on palju väiksem mure.
ENNETI PALVE-MEDITATSIOON
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Lõdvestus. Siis rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne regioon e.vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järk-järgult päeva-paari tagant suurendades. Leian endale ise sobiva korduste arvu.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Lapse öised hirmuunenäod

11.02.12 / Psühhiaatria

Tere!
Minu 6-aastasel pojal algasid nädal aega tagasi öösel hirmuunenäod. Umbes tund või kaks peale uinumist. Ärkas äkki kiljudes üles. Väriseb, hoiab end kramplikult, teeb kohutavat kriiskavat kurguhäält, räägib seosetut juttu. Silmad on avatud, kuid ei ole kontaktivõimeline. Aegajalt justkui näeb midagi, mis ajab teda veel rohkem värisema ja kiljuma. See on lapsele väga kurnav, tal on siis alati pea ja keha täiesti märg.
Nüüdseks on seda olnud kolmel ööl ja üks kord päevasel ajal lasteaias.
Olen üritanud pojaga hirmuunenägude ajal kontakti saada, et teada, mida ta unes näeb ja kas unenäod on korduvad. Siiani on õnnestunud temalt kuulda üksikuid lauseid ja igal korral on jutt erinev. Mingid laused mängudest, mida ta on mänginud, kastid putukatega ja ühel korral oli tal hirm, et mina sain haiget.
Päeval on ta rõõmus laps, kuid mina olen hakanud neid esimesi unetunde kartma.
Peaksin vist kindlasti veel lisama, et 3-aastat tagasi suri mul mees. Ja poeg oli sel ajal isaga kodus kui see juhtus. Poiss oli haige ja palavikus. Poiss ei tajunud juhtunut, arvas et isa lihtsalt magab. Aasta hiljem vahetasin lastega elukohta. Oleme lastega (peale poja on veel 8-aastane tütar) leinas olnud koos. Nad ei ole olnud "kaitstud" ehk siis toimunust eemale hoitud ja unustatud. Olen suurt tähelepanu pööranud, kuidas nad leinas muutusid ja uue elukorraldusega harjusid. Nad on alati tulnud mu juurde kui kurbus ja mure kimbutama hakkavad, siis hoian neid kaisus ja nad saavad end tühjaks rääkida ja nutta. Sellina tühjaks nutmine on harvenenud, isast räägitakse, tema järele tuntakse igatsust. Ja mu mees on mingil määral meie elus siiski edasi elav.
Meie elu kulgeb rutiinselt ja magama minnakse kindlal kellaajal. Lapsed ei mängi arvutimänge, kuid vaatavad filme televiisorist, õhtuti loen neile unejuttu. Ärkvel oleku ajal ei saa aru, et midagi oleks valesti.
Palun andke nõu, mida peaksin tegema? Kas saan kuidagi lõpetada selliste hirmu unenägude teket või kuidas peaksin käituma?

Vastab:

Jüri Ennet
Jüri EnnetPsühhiaater
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Seda isa-leinamist ei maksa esile tuua. Elada olevikus ja praeguste oludega. Liigseid pingeid maandaks õhtuste vannidega (piisab pesuvannist, vajalik ei ole suur vannitoa vann) - soe vesi rahustab, vabastab pingetest, loob soodsad tinigmused uneks.
kehaline kontakt ja kallistamine.
Soovitav oleks käia lastepsühhiaatri jutul - süda siis täielikult rahulikum.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Antidepressandid ja rasedus

11.02.12 / Psühhiaatria

Tere
Olen tarvitanud Cipralexi ärevuse maandamiseks juba umbes viis aastat. Nüüd sain teada, et olen rase. Ravimi infoleht ütleb, et ei tohi lõpetada ravimi kasutamist järsult, aga edaspidine tarvitamine pole ka raseduse ajal hea. Kuidas peaksin toimima?

Vastab:

Jüri Ennet
Jüri EnnetPsühhiaater
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Ravim nädala-kahega (annust vähendades) lõpetada. Jalutuskäigud ja rahustavad teed. Juuste harjamine. Mõnuga teha sünnitamiseks soovitatud harjutusi.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Keskendumishäired ja Nootropil

09.02.12 / Psühhiaatria

Tere. Käisin psühhiaatri juures, kuna ei suuda keskenduda. Ta kirjutas mulle Nootropil 800 mg. Ütles,et need on ajuvitamiinid. Infolehte lugedes selgus et Nootropili kasutatakse täiendava ravimina kortikaalse müokloonuse korral. Selle haiguse puhul
põhjustab närvisüsteem inimesel tahtmatuid sundliigutusi, mis väljendub eriti käte ja jalgade lihaste
korduvates ja kiiretes tõmblustes.
Kas See on normaalne, et ta mulle selle ravimi kirjutas ja kas peaksin seda võtma?

Vastab:

Jüri Ennet
Jüri EnnetPsühhiaater
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Kui kirjutas, ju siis pidas vajalikuks. Aju vitamiiniks neid igapäevaelus kutsutakse küll.
Rohi on hea, aga harjutused on veelgi paremad. Umbes 1/5 südame-veresoonkonna potentsiaalist suundub aju tegemistele. Kui end kehaliselt harjutada, siis see südame-veresoonkonna võimekus kasvab ja paraneb ka aju verevarustus.
Väga hästi aitab õppimisele kaasa minu Palve-Meditatsiooni harjutus - vabastab liigsetest pingetest, parandab aju verevarustust, õpetab psühhoregulatsiooni.
Õigel aja puhkuma, korralik puhkerežiim.
need "müokloonuse" probleemid ei puutu praegu siia.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Pidev pinge ja ärevus

08.02.12 / Psühhiaatria

Ma tahaks olla rahulik, rõõmus ja muidugi ka tugev hingeliselt. Ma olen suhtes olnud oma poisiga oma 3 pool aastat. Suhte alguses me sobisime nii hästi, meil oli tore ja hea koos olla, aga nüüdseks on sellest suhtes saanud täielik õudus.
Ta teeb neid asju mulle, mida ta ei tahaks, et mina talle teeks, sellest tuleb päris tihedalt tülisi. Muidugi on ka minul omad saladused minevikust. Selle koha pealt tahaksin saada vastust, et kas see võib olla ka mõjuv põhjus, miks me enam läbi ei saa ja suhe aina halvemaks läheb, et on asju mida ma olen valesti teinud ja millega talle kindlasti haiget, aga mida ta ei tea ?
Ma ei usalda teda üldse ja seda sellepärast, et on ka asju, mida tema on mulle teinud ja mis on mind väga ärritanud.
Nimelt minu mure seisnebki selles, et ma ei suuda enam ilma temata olla ja ka temaga olla, kui ma temaga pole on mul sees kogu aeg selline ärevuse tunne, söögiisu kaob koheselt, keha kattub külma higiga ja tekkib okserefleks.See on nii naeruväärvne, aga tõsi.
Ma lähen endast nii välja ja muutun nii armukadedaks, kui ta läheb kuhugi, kuhu mina kaasa ei saa minna või ta lihtsalt mind kaasa ei võta.
Ma tahaksin saada nõu ja abi, ma ei taha teda nii lihtsalt kaotada oma emotsioonidega. Ma ei jõua enam nii edasi, sest selline jama on kestnud juba vähemalt 2 aastat koos oldud ajast ja lihtsalt tahan rahus temaga õnnelik olla või peab üldse lahku minema?

Vastab:

Jüri Ennet
Jüri EnnetPsühhiaater
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Praegusel noorusetapil on esikohal õppimine. Kui õppimine ja sellega seonduv laabub, siis paraneb enesetunne, enesekindlus ja ka suhted kodus ning väljaspool.
Praegusel noorusetapil on oluline kehaline aktiivsus, kerge sport. Kui sporti teha, siis vabaneb inimene liigsetest pingetest ja suhtlusporbleemid paranevad. Pranevad, sest usk endasse ja enda sportlikku olemisse annab ka usu enda psüühikasse ja sellega seonduvasse - suhtlemisse teiste inimestega.
Uhke peab olema ja ennast madaldada-alandada ei tohi. Siis paranevad ka suhtlemisega seotud asjaolud.
Vanematele oma sõpradest rääkida, nendele neid tutvustada - ka see annab turvatunnet ja parandab suhtlemist.
Eneseaustusest algab sõbrasuhe, siis on sõprussidemed kaunid. Enesealandamisest tulenevad vaid alandused, piinad, vaevused, peavalud, unehäired jms.
Eneseaustust!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennetr

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Meeletu hirm, ärevus

08.02.12 / Psühhiaatria

Tere
Paanikahood algasid esimest korda 12 a tagasi. Tõenäoliselt vallandas selle tookord keskkooli lõpueksamid ja oma poisist lahku minek ühel ajal, mis paanikahoogudena vallandusid mõne kuu pärast. Siis oli põhiline hirm kogu aeg, et nüüd lähen hulluks. Kuid sain abi arsti juures käimisest ja mõnest Xanaxist, niiet AD-d polnud vaja.
Uuesti kordus 3-4a pärast, kui mees välismaale tööle läks. Taas meeletud paanikahood, külma- ja higihood. Siis tundus kõik nii tühi ja mõttetu ja oli tunne, et ma ei saagi normaalseks, et see haigus tagasi tuli. Ja sellest alates hakkasin ma meeletult kartma ülespoomist, kuna seda oli kuidagi nii palju juhtuma hakanud inimestega, keda teadsin, nad ei olnud küll väga lähedased, näiteks keskkooli ajal tegi seda raamatukogu juhataja, seejärel kohe tema lesbist elukaaslane, siis veel omakorda tolle isa. Siis aastaid hiljem minu esimene naisülemus ja kohe varsti üks tööline, kellega ma koos ei töötanud, kuid teadsin teda. Siis veel ühe tuttava noor õde. See kuidagi nii kohutas. Hakkasin kartma nööre, rihmu, juhtmeid, neid kohti kus need inimesed elasid või töötasid. Kuid sain AD-d ja sain selleks korraks jälle üle.
Siis jälle oli vahe u 2-3a, suhtes olid jälle keerulised ajad ja kõik kordus, paanika, ärevus ja meeletu hirm ülespoomise ees. Olukord oli kuidagi nii lootusetu, ei mõistnud, miks see kõik kordub, sõin 2kuud AD-d, kui sain teada, et olen rase ja see oli tohutu jõud paranemisele ja hakkasin rohtusid ära jätma ja sain taas sellest üle.
Kuid nüüd, kui olen lapsega üle 2a kodune olnud, tuli jälle see õudus tagasi ja tunne on selline, et hullem, kui kunagi varem. Lapsega kodus olles on tekkinud meeletu rutiin, kuna laps on ka suhteliselt aktiivne ja kange loomuga, on pidevalt vaja teda keelitada ja tegeleda. Pettumust ja lootusetust minus tekitab omakorda veel see, et arvasin, et kui mul on juba laps, siis on see haigus igavesti peast pühitud, et see ei kordu enam, elul on ju uus tähendus, aga ei. Suhetes oli terve eelmine aasta tegelikult vägagi pingeline ja kaalusin isegi lahkuminekut, kuid kõik siiski laabus ja suhe on korras. Kuid meeletud hirmud ja paanikad on kohal. Algasid kuu aega tagasi ja võtsin kohe Anti stress tablette 2 nädalat 2tk päevas ja tundus, et piisas, kuid siis jätsin ära üks päev ja kohe läks asi hullemaks. Öösel praktiliselt ei maga, kui siis väikeste unede kaupa, söögiisu ka pole, söön kuidagi selleks, et saaks rohtu võtta. Arst kirjutas siis Sertraliini, peale seda läksid hommikud eriti kohutavaks, hommikupoole ööd tekivad paanikahood ja meeletu ärevus, mida tekitab omakorda ka see, et mees läheb tööle ja ees on jälle pikk päev lapsega kahekesi. Kas on äkki võimalik, et see depressant ei sobi, kuigi olen seda ka varem võtnud ja ei mäleta, et varem oleks nii raske olnud? Varem olen ma ka tööl käinud ja pole niiviisi üksi kodus olnud, see ka kindlasti kergendas asjaolusid. Ja kõige selle taga on omakorda meeletu hirm kaotada enesekontroll, pidev hirm ülespoomise ees. Erilist hirmu tekitabki see teadmatus, mis seisundis ja miks inimesed selliseid asju teevad, et äkki olen ma sellele seisundile ka väga lähedal oma paanikahoogude ja meeletu hirmuga selle ees? Olen lugenud igasugu lugusid erinevatest hirmudest ja enamasti soovitatakse oma hirmule vastu astuda, kuid kuidas on võimalik hirmule ülespoomise ees vastu astuda? Samas hirmutab mind ka väljend, et mida kõige rohkem kardad, see ka juhtub. Siis keerlevad sellega seoses igasugu mõtted, et kas see ongi äkki siis minu saatus? Kui nüüd viimased hommikud on väga halb ja lootusetu tunne olnud, siis kardan igat hetke, et kas nüüd ma teengi seda? Ja see ajab meeletult paanikasse ja rahutusse. Võtan hommikul pool Xanaxit ja see teeb korraks uniseks ainult, kuid kui võtan Sertraliini ära tunnen 1-2 tunni pärast juba kergendust ja nii läheb lõunaks olukord normaalsemaks. Kas on võimalik, et depressant nii kiiret mõju avaldab, sest tundsin seda kohe esimesest päevast, praegu võtan seda 6-dat päeva alles. Tundub nagu hommikul oleks antideprssandil positiivne mõju ja vastu hommikut see kaob. Nüüd kui olen 2päeva pool Xanaxit hommikul ja õhtul juurde võtnud pole uni küll paranenud ja ei saa arugi, et oleks seda võtnud, nii et kas siis on üldse seda juurde võtta, äkki on hoopis mõni unerohi, mis aitaks välja magada ja ehk on siis ka hommikud kohe normaalsemad?
Kas ma saaksin ennast ka ise kuidagi aidata, sest see on nii kurnav ja kas sellest on üldse võimalik üle saada? Kas asi on juba liiga kaugele läinud? Kuidas üldse sellist seisu liigitada, on see foobia, trauma või mingi psüühika häire?

Vastab:

Jüri Ennet
Jüri EnnetPsühhiaater
Küsi arstilt Vaata arsti infot

AD on hea, seda hommikul jätkata, Xanax mängust välja jätta. Õhtul lisaksin mitte unerohtu, aga und soodustavat AD-d - Remeron (annusega mängida, leida sobiv und soodustav annus).
Psühhoregulatsioon (minu Palve-Meditatsioon).
On nii ärevushäiret ja on ka sundmõtteid.
Probleem kõrvaldatav.
Rõõmu lapsest ja temaga tegelemisest! Korralik puhkus ja kohustuste/vastutuse jagamine. Nii mureprobleemid kaovad ja tuleb rõõm! Tuleb!
Head harjutammist,
Jüri O.-M. Ennet

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Küsimus sõltuvusest!

08.02.12 / Psühhiaatria

Tervist lugupeetud doktor!
Pöördun Teie poole järgmise murega!
Nimelt pikaaegselt kasutanud paanikahäire ravis AD-sid ( alates Cipramil, Cipralex, Citalex),samas ka rahusteid Rivotrili ( tavaline on 0,5 mg annust), Diazepam ja paljusid abistavaid rahusteid!
On kõike proovitud, sh. Teie nõuandeid, raamatuid! On olnud kergemaid aegu-aga viimased 3 kuud üsna rasked. Üks põhjustest võib olla suur soov vabaneda mingil moel Ad-de kasutamisest-sest väga pikaaegne kasutamine on mõjunud halvasti (näit. neerupealsete näitajale, vererõhk eriliselt madal:pidev nõrkus, pearinglus!)
Austatud doktor! Mida Teie arvate: Kasutades suuremas annuses Rivotrili, vajadusel , mis juba üsna tihti, suuremas annuses kui 0,5 mg( muidu igal õhtul 0,5 mg,vahetevahel proovinud üle mitme päeva). Kui võtan suurema annuse, siis olen tähele pannud, et järgmistel päevadel enesetunne oluliselt parem! Kas selline olukord viitab sõltuvusele? Ja viimased 2 kuud olen püüdnud hakkama saada loodusliku AD-ga( Soome toode Depremiil), ka teised ( Nervoheel näit.)-et kuidagi pääseda alguses nimeteatud AD-de küüsist( ka need võivad ju teisi näitajaid mõjutada-äkki üleravimine?)Kumb on halvem? Teie kirjutate, et peaks kasutama pärast Cipralexi võõrutust mõnd teist rahustavat( võtta õhtul) AD-d! Missugune see Teie arvates peaks olema? Aga ka ilma Rivotrilita on ka raske hakkama saada-kuigi arstid nimetavad 0,5 mg väikeseks annuseks-minul tekivad paanikahäirega raskematel kordadel tugevad värinad! Palun Teie arvamust-missugusele teele proovida minna ravimitega? Kõiki muid nõuandeid proovin jõudu mööda! Tahaksin kõigest väest saavutada paremat elukvaliteeti ja et mitte tunda kartust hommikul päeva ees ja õhtul olla muudes mõtetes! Kas on õigem AD, mida´ette võtta Rivotriliga?
Tänades Teid vastuse eest!

Vastab:

Jüri Ennet
Jüri EnnetPsühhiaater
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Rahustid (Rivotril) vähendada-ära, kindlasti ära. Asendus neuroleptikumidega. Harjutused.
Rohuskeemi muutus vajab psühhiaatriga koostööd. Muud tegevused vajalikud.
Kannatlikkust!
Jüri O.-M. Ennet

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Haiguslik ärevus

08.02.12 / Psühhiaatria

Olen firmajuht ja mul esineb haiguslik ärevus, vererõhu kõrgenemine ja sellega kaasneb higistamine

Vastab:

Jüri Ennet
Jüri EnnetPsühhiaater
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Ärevushäireid esineb tänapäeval palju. Nii meestel kui ka naistel.
Rohud olemas, harjutused olemas, tulemused olemas.
Rohud, harjutused, "uued prillid"´- selline on raviprintsiip.
vt. varasemaid soovitusi.
Rohtu annab psühhiaater. Harjutusi tuleb ise teha. "Uued prillid" e uus hoiak tuleb endal ka ise kujundada (vt. minu raamatut "Väljavalitu").
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Pildilised ravijuhised: