Vastanud Ain Pajos

Ain Pajos
Ain PajosNeuroloog
OÜ Neurodiagnostika
Küsi arstilt NB! Nõustamine maksab 3.20 € Vaata arsti infot

Loe küsimusi ja vastuseid

Ain Pajos on vastanud 3379 küsimusele.

 

Selja ja jalavalu .

24.07.09 / Neuroloogia

Olen 48 aastane naine.Seljavaluga jäin hätta peale kolmandat last,see oli siis aastal 88.Peale seda valutas alaselg ja ei saanud vahel kõndidagi.Tegin sporti jooksin,Siis avastasin,et sääreluud on valusad.Ei ole tablettide neelajaMäärisin ja määrin senini ennast erinevate salvidega,aga tulemus ei muutu.Nüüdseks hakkab mul valu seljast,sabakondist ja ka ülevalt poolt ja läheb mööda puusasid alla jalgu pidi.Valutavad ka jalalabad ,jalatalladvarbad.Kõik on nii valusad.Valus on ka istmik.Ma ei oska midagi enam teha.Magamine on kohutav.KUidagi ei saa magada,sest nii selg,jalad ja ka puusad valutavad.Mul on ka seisev töö.Lihtsalt ei talu seda valu ja pöörduda ka kuskile ei oska.Jalalabad on nagu terasid täis.torgivad.Ka surevad ära,enam ma joosta ei saa,sest ei tunne jalgu.Käisin seljaarsti ja tegin ka pilti,aga arst arvas,et peaksin võimlema.Ta ei teadnud,et seda ma teen koguaeg.
Aitähh.

Vastab:

Ain Pajos
Ain PajosNeuroloog
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Kindlasti ei saa siin kirja teel abi. Tuleb pöörduda nii reumatoloogi kui võib olla ka neuroloogi vastuvõtule.

DR. Ain Pajos

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Chiari I malformatsioon

23.07.09 / Neuroloogia

Tere!

Mu lähedasel inimesel diagnoositi 6 kuud tagasi Chiari I malformatsioon. Sooviksin saada informatsiooni selle haiguse kohta. Kui tuntud ja levinud on see haigus Eestis? Kas Eestis on seda haigust ravitud ja kui edukalt? Mis staadiumis peab olema see haigus, mil võetakse vastu otsus ravida (opereerida)? Kas Eestis on sellist arsti, kel on kogemusi selle haigusega? 8 kuud tagasi tekkis samal inimesel kuklamulku ja selle ümbere punane laik. Laik on pidev, kuid tugevamate peavaluhoogude ajal muutub laik tume punasest kuni lillakaks. Millest see laik võib olla tingitud? Suvel tekkinud sääsehammustused ei taha paraneda, veritsevad ja jäävad armid, mis on nahatoonist tunduvalt tumedamad. Kas oskate selgitada selle põhjust? Leukotsüüdid on pidevalt madalamaks muutunud, kas see võib olla diagnoositud haigusega seotud?

Sooviksin Teie arvamust ja nõuannet, kuidas aidata oma lähedast.

Ettetänades,
Ülle

Vastab:

Ain Pajos
Ain PajosNeuroloog
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Tegemist on ilmselt süsteemse reumalaadse haigusega - tuleks minna reumatoloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos

Sarnased teemad Valdkonna arstid

pearinglus ja pinge peas

21.07.09 / Neuroloogia

Tere!

Olen 27a naine,1.60 pikk,49kg,olen oma tervise pärast väga mures,umbes aasta tagasi hakkasid mind vaevama pistelised valud vasakul pool rinnus,külastasin ka oma perearsti,tehti kopsurönken ja ka südame EKG,kõik oli korras,pisted rinnus annavad ikka aegajalt märku,4 kuud tagasi tundsin vasakus käes väsimust,veresooned on ka küünarnuki seesmisel poolel kuidagi üleval,viimased 2 kuud on vaevand pearinglused ja pigistustunne meelekohtades,kerge iiveldus tunne,käisin ka perearstil,kirjutati betaserc tabeltid,olen neid võtnud nüüdseks 10 päeva,olulist muutust nagu ei ole,pea käib ringi ja surumistunne on ikka ;(,päeval on ka väike palavik 37,2 õhtul 36,8/9, söögisu on normaalne

mida tegema peaksin,kas tegu võib olla ajukasvajaga ?
pidev pearinglus ja pigistus tunne peas on tohutult elu häiriv,ei julge isegi kuhugi kaugemale sõita..kardan et minuga juhtub järsku miskit ;(

paluksin abi!

Lugupidamisega,
Merili

Vastab:

Ain Pajos
Ain PajosNeuroloog
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Vaevusi on mitu ja põhjused on erinevad. Kui probleemid püsivad, tuleb külastada neuroloogi.

Dr. Ain Pajos

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Ajukasvaja pärilikkus

20.07.09 / Neuroloogia

Tere,

Küsimus selline. Mu sugulase laspel avastati väga ägedaloomuline ajukasvaja ( ma ei tea täpset diagnoosi, kuid kasvaja opereeriti ja arst ütles, et 100 % on tõenäosus, et see tuleb tagasi). Sugulase isas suri ajuvähki. Kas need kaks on omavahel seoses ja kas edasine lapsesaamine on mittesoovitav ?

Tänan.

Vastab:

Ain Pajos
Ain PajosNeuroloog
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Küsimus tuleb esitada arstile, kes teab kasvaja liiki.

Dr. Ain Pajos

Sarnased teemad Valdkonna arstid

nägude äratundmine

18.07.09 / Neuroloogia

Tere!
Mind häirib juba tükk aega üks asi. Nimelt ei tunne ma tihti ära inimest, nt. klienti, kellega olen just äsja pikalt juttu puhunud. Lähen talle mingit asja v6i dokumenti tooma ja tagasitulles m6istatan, et kellele ma selle nüüd andma pean.
Piinlike situatsioonide vältimiseks olen m6ne riietuse pisiasja meelde jätnud, mis kergendab äratundmist t6esti.
Interneti kaudu olen leidnud ja teinud nägude äratundmise teste ja tulemused on vägagi head. Pildi peal ja liikumatu näo tunnen ära, aga elusa inimesega jään hätta.
Olen ka juba üsna eakas naisterahvas ja seet6ttu tunnen huvi, et kas on tegu normaalse eakohase muutuse ja minu omapäraga v6i peaks muretsema.
Vanasti juhtus ka nii,et häid tuttavaid juhuslikult kohates tundsid nemad minu ära, mitte vastupidi. 6igustasin end tavaliselt lühinägelikkusega.
Ette tänades.

Vastab:

Ain Pajos
Ain PajosNeuroloog
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Sarnane häire võib esineda seoses teatud ajuosa kahjustusega, nt. peale väikst ajuinsulti. Kui varem on esinenud ajuvereringe häireid, tuleks teha kompuuteruuring ajust. Saatekirja annab neuroloog.

Dr. Ain Pajos

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Peavalud, iiveldus....

17.07.09 / Neuroloogia

Tere,

Olen 30 aastane naisterahvas ja viimase nädala jooksul on ilmnenud järgmised sümptomid: asi algas esmaspäeval neelamis- ja hingamisraskustega, ajas iiveldama, minestuse tunne tekkis, jala ja käe lihased muutusid justkui nõrgaks, kael on jube kange ja peas on selline rõhuv ja tuim valu. Öösel tekkisid järsku üle keha lihasvärinad, suisa vappevärinad ja süda läks korraks rütmist välja. Järgmistel päevadel on samuti olnud pea valju ja kaela kangust, kerget iivelduse tunnet, samuti tekkis järgmisel hommikul parema silmaga kerge nägemise häire, pilt hakkas lainetama. Möödus nii 10 min jooksul ja peale seda kordunud ei ole. Samuti on lihasvalud seljas.
Kuna olen see aasta saanud kaks puuki, tegi perearst puugiproovid, mis on neg. Samuti on korras üldveri, EKG oli korras, vererõhk on korras, uriini proov on korras. Seega kõik analüüsid on korras aga enesetunne on halb, kael on kange ja pea annab mitu korda päevas tunda. Samuti olid eelpool mainitud värinad ja kerge südame rütmi häire ka järgmisel ööl.
Perearst väidab, et tegu on kaela lihaste närvi põletikuga ja soovitas määrida kreemiga Deep Heat ja võtta valuviagistit peavalu vastu. Ja seostas nii silmaga juhtunud kui pea valusid ja südame häireid närvi valu kiirgamisega?!
Antud sümptomid on kestnud tänaseks nädala. Muidu ei ole mingeid tervisehädasid olnud, tablette regulaarselt ei kasuta.
Milline oleks Teie arvamus?
Väga tänan!

Vastab:

Ain Pajos
Ain PajosNeuroloog
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Tegemist võib olla ka pikaajalisest stressist tingitud ärevus ja regulatsioonihäirega. Siis valuvaigistid ja kreemid ei aita. Kui seisundid korduvad, tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.
Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Peavalu ja kukla "kangus"

17.07.09 / Neuroloogia

Kannatan juba mõnda aega -täpsemalt aprilli lõpust alates- peavalu käes. Perearsti hinnangul oli tegemist sundasendis istumisest tingitud valudega ning kaela puhul arvas ta, et tegemis võib olla algava radikuliidiga. Istun iga päev kella poole 9st 17ni arvuti taga. Suur koormus on silmadel ja väga suur koormus on kaelal. Läätsedega ei suuda enam üldse arvuti taga olla, samas on raske ka prillidega olla, sest need tunduvad suruvat vastu pead ja nina ning suurendavad ärritust peas ja kuklal. Kukal ja kael on pidevalt tuim ja "kange". See kangus ja tuim valu kiirgavad pidevalt ka vasakusse pea poolde, kordamööda nii kõrva taha kui meelekohta. Seega tekib selline üldine tunne, et pea ja kael on kõik kanged ja valutavad.
Ei oska enam midagi ette võtta, ega arvata, kuid samaviisi edasi lasta ka ei suuda, sest nii ei suuda ma enam tööle keskenduda ja töövõime on täiesti null. Lisaksin ka selle, et see tuimus ja kange olek algab pea iga päev hiljemalt lõunapaiku ning mida õhtu poole, seda rohkem annab tunda.
Töölt vabadel päevadel on sellist tunnet vähem, harva pole üldse või tekib õhtuks. Märgin ka igaks-juhuks seda, et rüht pole mul samuti kõige parem, nimelt diagnoositi teismelise eas väike selgroo-skolioos, mille leevendamiseks käisin ka ravivõimlemises.
Mis mul ometi viga võib olla ja kuidas ma sellest kangusest ning valudest lahti saaks? Tundub, et perearst ei saa ka enam sotti, mis lahti on. Olen naine ja 23. aastane.

Vastab:

Ain Pajos
Ain PajosNeuroloog
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Kaelalihaspingest tingitud peavalude põhjuseks on sageli pikaajaline stress ja ärevus. Valuvaigistid siin ei pruugi aidata. Õigem oleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Puukborrelioos

17.07.09 / Neuroloogia

Tere, minul selline mure, et aastal 2008 oktoobris olid mul väga palju erinevaid kaebusi. Kaela kangus, vaskau näopoole tuimsus, mis vahepeal kadus ja siis jälle tagasi tuli, torkivad peavalud, vahest kerge iiveldus jpm ja üldine kehv enesetunne. Pöördusin ersti poole-neuroloogi poole, kes küsis alguses kohe, et kas mind on puuk hammustanud, mina vastasin et ei ole (ise vähemalt ei tea), tehti igasugu uuringuid, peast, et välistada multipleks skleroos-kõik oli korras, kilpnäärme analüüs-see oli ka korras. Kirjutati välja igasugu ravimeid ja arvati et see kõik on stressist ja närvidest. Aeg läks edasi ja kõik oli muutusteta, pöördusin ikka ja jälle arsti poole oma murega, kehva enesetunde pärast. Selle aasta maikuus arvas arst, et teeme igaks juhuks buukborrelioosi ja entsefaliidi analüüsid. Vastustes kajastus, et entsefaliit oli positiivne ja boreloos-selgusetu. Kuna mul on 97 aastal tehtud vaktsiin buugi vastu siis arvas arst et see positiivne oli sellepärast et mul on vaktsin tehtud ja ta saatis mind Meremeste haigla infektsioon arsti juurde, kes teostas mulle uue vereanalüüsi borreloosi suhtes. Analüüsist selgus, et mul ongi borreloos. Küsimus selline, et kas see võis siis olla mul eelmiseaasta buuk, kuigi arst arvas et see on nagu värske hammustus, kuigi ma ise pole enda küljest küll ühtegi puuki leidnud. Arst arvas veel, et iga inmimese valgud on erinevad ja ei saa ka väita, et se on eelmise aasta oma. Kas selline asi võib olemas olla. Ja need kahjustused kas nendest on üldse võimalik paraneda, Võtsin 20 päeva antibiootikumi 2 tabletti päevas. Missugused on paranemis võimalused ja kas on võimalik et see haigus võib lõppeda mingi ränga tüsistusega. Kas vaevused üldse kunagi kaovad?
Küsimus veel et kas võib rasestuda peale seda ravi, kuigi vahest on ikka need kaebused, eriti siis veel kui on suur pinge. Või ei ole enam üldse soovitav lapsi saada.
Vastust ootama jäädes.

Ettetänades Kairi

Vastab:

Ain Pajos
Ain PajosNeuroloog
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Küsige seda kõike Borrelioosi diagnoosinud infektsiooni arstilt.

Dr. Ain Pajos

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Valu rangluu piirkonnas ja kaelas

14.07.09 / Neuroloogia

Muret teeb siis pidev kaela- ja rangluu valu....algas see juba veebruaris, kuid siis läks vahepeal üle...kuid nüüd on valu juba 2 nädalat tagasi. Rääkisin sellest ka perearstile, kuid tema soovitas ibumax-i ja kirjutas ka diclofenaci, kuid need pole aidanud. Kuna mul on ka probleeme maoga, siis ei ole nende manustamine just eriti hea. Esimesel korral tegin pipra- ja sinepiplaastreid, mis natukene küll leevendasid valu, kuid samas tekitasid nahale ka ärritust. Nüüd olen kasutanud Olfen plaastreid ja Deep Relief kreemi ning üritan hoida seda kohta ka soojas, kuid valu on ikka alles. Valu esineb eelkõige vasakut kätt liigutades ning vasaku külje peal magada ka ei saa eriti kaua. Kas te oskate veel midagi soovitada või peaks vastuvõtule tulema?

Vastab:

Ain Pajos
Ain PajosNeuroloog
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Ravi saab olla tõhus vaid siis, kui põhjus on selge. Tuleks teha rö. ülesvõte kaelalülidest ja minna neuroloogi vastuvõtule.
Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Valu abaluu piirkonnas

13.07.09 / Neuroloogia

Tere,

umbes 6 kuud tagasi hakkasin tundma kerget valu abaluu piirkonnas. Ei valutanud pidevalt, vaid teatud liigutused valulised, eriti andis tunda magades liigutamisel. Nüüd probleem on süvenenud, mõnel päeval eriti terav valu liigutades teatud asendis. Mõnikord esineb sümmeetriliselt mõlemal pool lülisammast. Sportimisel algul valulik, ent lihaste soojenemisel eriti ei tundnud. Kaelalihaste kangus on ka suurenenud, seetõttu loobusin ka mägijalgrattaspordist ebasoodsa pea asendi tõttu (kaelalihas pinges). Talvel suusatasin, jätkan jooksmist, vahel ujun, külastan ka paar korda nädalas jõusaali. Otsest seost valu ja seljalihase treeningu vahel välja tuua ei oska; samas ei saa teha surumisharjutust kangiga olles selili pingil, sest siis surub valulikule piirkonnale.
Olen külastanud massööri paar korda - on leevendanud kaela valu, abaluude piirkond aga tundlik vähem / rohkem enamasti kogu aeg viimase paari kuu jooksul. Perearst soovitas pipraplaastrit ja ultraheli 5 - 7 korda, viimast pole teinud.
Kuidas edasi, et elu ja sporditegemist normaalselt jätkata? Ette tänades, Peep (41. a.)

Vastab:

Ain Pajos
Ain PajosNeuroloog
Küsi arstilt Vaata arsti infot

Abaluu taha võib valu kiirguda kaelalülidevahelise kõhrketta väljasopistuse korral. Valu võib esineda ka rinnalülide liigesteprobleemide korral. Valul selles piirkonnas on tihti tendents muutuda krooniliseks pikaajalise stressi ja ärevushäire korral. Valu võib püsida ka seosese liigespõletikuga nt reumasarnased haigused. Ravi on sageli komplitseeritud - tuleb asjale läheneda kompleksselt. Eelkõige on vajalikud rö. ülesvõtted kaela ja rinnalülidest. Seejärel neuroloogi ja vajadusel ortopeedi või reumatoloogi konsultatsioonid.

Dr. Ain Pajos

Sarnased teemad Valdkonna arstid

Pildilised ravijuhised: